scorecardresearch

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Binasına Silahlı Saldırı! 1

23 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı! Ölü ve yaralılar var!
İstanbul Emniyeti'ne saldırı girişimi
Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına intihar saldırısı düzenlenmek istendi
İstanbul'da Vatan Caddesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü'ne Aksaray istikametinden gelen bir araç saldırdı. İlk edinilen bilgilere göre 2 saldırgan uzun namlulu silahlarla Emniyet Müdürlüğü'ne ateş etti.
Polislerin anında karşılık vermesiyle saldırganlardan biri vurularak öldürüldü. Diğer saldırganın ise bir minibüsle olay yerinden kaçtığı iddia edildi. Bir diğer iddia ise diğer saldırganın Vergi dairesine sığındığı yönünde.
Çatışmada 2 polis de yaralandı.
Vurulan şahıs Emniyet Müdürlüğü önünde yerde yatarken görülürken cadde çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.
Emniyet önüne ambulanslar sevk edldi.
Anadolu Ajansı da bir kişinin öldüğünü duyurdu. Yerde yatan saldırganın üzerinden bomba olduğu iddia edildi.
Vatan Caddesi çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.
VALİ'DEN İLK AÇIKLAMA
İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı ilk açıklamada "Biri kadın 2 kişi saldırı düzenledi. Kadın terörist üzerindeki bomba ve silahla ele geçirildi. Diğer saldırganın yaralı olarak kaçtığı olayda bir polisimiz hafif yaralandı."

TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkan Yardımcısı Serhat Akça, "Olayı özetlemek gerekirse, İstanbul Emniyeti’ne yönelik bir canlı bomba girişimi söz konusu. Güvenlik güçlerinin hemen karşılık vermesi sonucu saldırganlar etkisiz hale getirildi. Bir polis memurumuz ise hafif şekilde yaralı" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine silahlı saldırı düzenlendi. Güvenlik görevlilerin karşılık verdiği olayda saldırganlardan biri ölü ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, binanın ana giriş kapısındaki güvenlik noktasına biri kadın iki kişi tarafından ateş açıldı. Güvenlik görevlilerinin karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma yaşandı.

Çatışmada kadın saldırgan ölü ele geçirildi. Diğer saldırganın kaçtığı, bir polis memurunun da hafif yaralandığı öğrenildi.

Cadde trafiğe kapatılırken olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

İSTANBUL VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, "İstanbul Emniyet Müdürlüğümüze yarım saat kadar önce biri kadın iki kişi tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Çatışmada kadın terörist üzerindeki bomba ve uzun namlulu silahla ölü olarak ele geçirildi. Diğer saldırganın yaralı olarak kaçtığı olayda bir polisimiz hafif yaralandı" dedi.
Etiketler