scorecardresearch

Rehin Alınan Savcı Hastanede Şehit Oldu

91 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Rehin Alınan Savcı Hastanede Şehit Oldu

DHKP-C üyleri tarafından rehin alınan ve daha sonra operasyonla ağır yaralı olarak kurtarılan Savcı Mehmet Emin Kiraz'ın şehit oldu.
Çağlayan Adliyesi'nde DHKP-C üyeleri tarafından rehin alınan ve operasyonla ağır yaralı kurtarılan savcı Mehmet Emin Kiraz hastanede şehit oldu.

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ndeki Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması olayı kanlı bitti. Yaklaşık 9 saatlik rehin alma ve müzakerelerin ardından Savcı Kiraz ağır yaralandı, 2 örgüt üyesi öldürüldü. Ancak 1 saat sonra acı haber geldi. Savcı Kiraz, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.

ADLİYEDEKİ ODASINDA REHİN ALINDI

Yasadışı DHKP-C militanı oldukları belirtilen iki saldırgan öğlen saatlerinde Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı adliyenin 6. katındaki odasında rehin aldı. İnternet ve sosyal medya üzerinden savcının başına silah dayanmış fotoğrafları ve akabinde tehdit içerikli ses kayıtlarını yayınlayan örgüt elemanları önce 15.36'a kadar taleplerinin yerine getirilmesini istedi. Daha sonra bu süre 19.49 olarak ilan edildi. Akşam 20.30 sularında Çağlayan Adliyesi'nde önce patlama sesi arkasından tek el silah sesi duyuldu.

SİLAH SESİ GELDİ, ÖZEL TİM OPERASYON YAPTI

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, telefonla iletişim anında iken savcının odasından silah sesi geldiğini, bunun üzerine özel timin odaya operasyon yapıldığını anlattı. Göğsünden ve karnından yaralandığı belirtilen Savcı Kiraz, çatışmanın ardından adliye binasına gelen ambulanslarla en yakındaki Florance Nightingale Hastanesi'ne götürüldü. Savcı, tüm müdahalelere rahmen kurtarılamadı.

www.yorum365.com
Etiketler